Terarium
Velikost terária volíme podle daného druhu Phelsumy a jejich specifických požadavků. Terárium by mělo být situováno spíše na výšku, neboť většina Phelsum žije na stromech. Terárium můžem zhotovit ze skla nebo z OB desek ( spíše u phelsum s nižší vlhkostí). Dekorace zadní stěny může být, ale není nutností. Použít můžeme (korek, bambus,polystyrenová stěna potřená obkladovým lepidlem, rákosovou nebo bambusovou rohoží atd.) Přední otvírání může být šoupací nebo na panty. Dále je možné přední dvířka situovat šikmo dolů a tím docílíme, že Phelsumy nešpiní přední sklo výkaly.
Větrání
Malé větrání by mělo být vespod pod dvířky a další ve stropní části terária, tak docílíme cirkulaci vzduchu a zabraníme plísním a zatuchlého vzduchu v teráriu. Ale musíme dávat pozor, aby nevznikl stálý průvan.
Osvětlení
U Phelsum používáme kombinaci zářivky a žárovky nebo kompaktní zářivky v malých teráriích úplně postačí. Zářivka by měla mít podíl spektra UVAa a UVB. Některé druhy Phelsum mají rády jasné světlo a některé spíše tlumené. Záleží na daném druhu Phelsumy. Záření UVA a UVB neproniká přes sklo, proto osvětlění se světelným spektrem instalujeme ve vnitř terária nebo nad větrací síťkou.
Vybavení
Do terária umístíme větve, které jsou orientované kolmo dolů. Větve by měly být hladké bez bočních větví. Nejlépe se osvědčil bambus, který lze koupit s různým průměrem prodavájí ho v Baumaxu, Obi. Ale je také možné kombinovat hladké větve s větvemi s kůrou. Rostliny do větších terárii můžou být klidně i umělé nebo pro druh Phelsumy, která nepotřebuje vysokou vlhkost, ale do menších terárií bych spíše doporučil živé, které nám ovlivńují vlhkost v teráriu. Dále do terária umístíme misku s vodou, ale u menších druhů Phelsum volíme spíše rosení. Dobré je umístit take misku buď s nastrouhanou sepií kostí nebo drcené vaječné skořápky.
Půda
Půdu můžem volit buď jen rašelinu nebo směs rašeliny s pískem , lignocel nebo u mláďat papírový ubrousek